61 sezonowych sklepów 4F nad Bałtykiem

Wybrzeże Bałtyku to jeden z najchętniej wybieranych kierunków letnich wakacji przez Polaków. Z myślą o miłośnikach aktywnego wypoczynku spędzających urlop nad polskim morzem, marka 4F otworzyła aż 61 sklepów sezonowych w najpopularniejszych kurortach – m.in. w Międzyzdrojach, Pobierowie, Kołobrzegu, Sarbinowie, Łebie, Jastrzębiej Górze i Helu. W zależności od lokalizacji na miejscu dostępna jest wybrana oferta ubrań i akcesoriów 4F, 4F Junior, Outhorn czy Under Armour. Niemal połowa sklepów będzie czynna do października, a aż dziewięć z nich pozostanie otwartych przez cały rok.

Oferta tymczasowych sklepów 4F została starannie dobrana pod kątem wypoczynku nad wodą. Wszystko z myślą o komforcie i bezpieczeństwie klientów podczas urlopu, niezależnie od warunków pogodowych. Na miejscu znaleźć można ubrania i akcesoria dla dorosłych i dzieci z wiosenno-letnich kolekcji marek 4F i 4F Junior. W wybranych salonach dostępne są również linie stworzone we współpracy z ambasadorami marki 4F – Anną Lewandowską i Robertem Lewandowskim, a także produkty Outhorn i Under Armour. Turyści, których zaskoczyła zmieniająca się pogoda lub chcą uzupełnić swoją garderobę o odzież i akcesoria sportowe znajdą tu m.in. stroje do pływania, kolorowe ręczniki, klapki, akcesoria plażowe, a także kurtki przeciwdeszczowe czy ciepłe bluzy.

W sumie w całej Polsce zostało otwartych 95 sezonowych punktów sprzedaży – oprócz wybrzeża Bałtyku także na pojezierzu mazurskim, w regionach górskich czy na Kaszubach. W każdym z nich trafić można na specjalne oferty rabatowe, niedostępne w innych sklepach 4F. Aż dziewięć lokalizacji pozostanie czynnych przez cały rok – w Helu, Kołobrzegu, Międzyzdrojach, Niechorzu, Pucku, Sopocie, Świnoujściu, Ustroniu Morskim i Władysławowie.

Lista sezonowych sklepów 4F nad Bałtykiem

Województwo pomorskie – 26 sklepów:

Białogóra, Charzykowy, Chmielno, Dębki, Hel (sklep całoroczny), Jastarnia, Jastrzębia Góra (dwa sklepy), Karwia, Krynica Morska (dwa sklepy), Łeba, Ostrzyce, Puck (sklep całoroczny), Rewa, Rewal, Rowy (dwa sklepy), Sopot (sklep całoroczny), Stegna (dwa sklepy), Swornegacie, Ustka, Władysławowo (dwa sklepy, jeden z nich całoroczny).

Województwo zachodniopomorskie – 35 sklepów:

Chłopy, Darłówko Wschodnie, Darłówko Zachodnie, Dąbki, Dziwnów (dwa sklepy), Dziwnówek, Dźwirzyno, Gąski (dwa sklepy), Grzybowo (dwa sklepy), Jarosławiec, Kołobrzeg (sklep całoroczny), Łazy, Mielno, Międzywodzie, Międzyzdroje (trzy sklepy, jeden z nich całoroczny), Mrzeżyno, Niechorze (dwa sklepy, jeden z nich całoroczny), Pobierowo, Pogorzelica (dwa sklepy), Rewal, Sarbinowo (dwa sklepy), Sianożęty, Świnoujście (sklep całoroczny), Trzęsacz, Ustka, Ustronie Morskie (dwa sklepy, jeden z nich całoroczny), Wicie.

Branża budowlana w Polsce

Branża budowlana w Polsce to wciąż jeszcze nie wyeksploatowany fragment rynku. Buduje się u nas dużo, a koszty są stosunkowo niższe niż jeszcze kilka lat temu. Inżynierzy budownictwa z reguły nie są ludźmi bez pracy, a inwestycje w naszym kraju napędzają szybki rozwój branży. Zarówno budownictwo przemysłowe, drogowe jak i to w skali mikro generuje miejsca pracy i sprawia że kierunki studiów z nim związane stają się coraz bardziej popularne.

Prawie połowa budynków mieszkalnych w Polsce to te z okresu PRL. Dodatkową grupę stanowią budynki postawione jeszcze w okresie II RP i wcześniej. Pozostała część to budownictwo współczesne.

W Polsce na przestrzeni ostatnich lat rozwój branży budowlanej przypomina sinusoidę, okresy spadku przeplatają się z okresami wzrostu liczby wznoszonych budynków.

Budownictwo przemysłowe w Polsce przechodziło słabszy okres szczególnie na początku obecnej dekady i u schyłku poprzedniej. Podobnie przedstawiała się sprawa z budownictwem indywidualnym. Jednak obecnie ten specyficzny sektor budownictwa jakim jest budownictwo przemysłowe notuje z roku na rok widoczną poprawę.

Łączna wartość inwestycji w budownictwie przemysłowym stale rośnie. Budownictwo przemysłowe obejmuje swym zakresem inwestycje związane z energetyka, budowę rurociągów, magazynów i innych budynków przemysłowych oraz fabryk. W ostatnich latach budownictwo przemysłowe odnotowało zarówno wzrost popytu, jak i wzrost podaży. Inwestorzy mają możliwość wyboru wykonawców spośród wielu wyspecjalizowanych przedsiębiorstw.

Dość niedomagający polski system fiskalny sprawia, że duża część inwestorów z branży budownictwa przemysłowego ucieka za granicę. Zjawisko jest powszechne i jeśli rząd krajowy nie będzie potrafił zatrzymać polskich inwestorów, kapitał będzie stale odpływał.

O przyszłości branży budowlanej mówi się jednym głosem: „nadejdzie spowolnienie.” Trudno określić, kiedy i na jaką skalę. Niektórzy już odczuwają pierwsze symptomy spowolnienia. Jednak to nieuniknione zahamowanie nie jest obarczone dużym niepokojem: „kryzys ma szansę wywrócić wszystko do góry nogami, a później może w końcu będzie dobrze.” Oceny bieżącej sytuacji na rynku budowlanym różnią się choćby z punktu widzenia realizacji inwestycji publicznych i prywatnych. Liderzy branży budowlanej najwyższe noty dla kondycji rynku wystawiają budownictwu infrastrukturalnemu, mieszkaniowemu oraz przemysłowemu.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*