Ile trwa budowa domów modułowych?

Domy modułowe już od dłuższego czasu nie spełniają jedynie funkcji tymczasowych. Technologie są na tyle zaawansowane, że pozwala to tworzyć obiekty, które doskonale nadają się do zamieszkania. Równocześnie ich zaletą jest niższy koszt budowy, a także krótszy czas jej realizacji.

Jak powstają domy modułowe?

Tworzenie domu modułowego dzieli się na dwie fazy. W pierwszej powstają segmenty, które produkowane są w halach produkcyjnych. Dopiero w następnej fazie dochodzi do stworzenia samej konstrukcji.

To, jak realizowana jest budowa domów modułowych, przekłada się między innymi na konieczność zapewnienia transportu elementów, z których powstaje obiekt. Z reguły obsługą całego procesu zajmuje się jedna firma. W ten sposób może być on sprawnie zrealizowany.

Gdy wybiera się konkretną firmę, która ma zająć się budowaniem domów z modułów, ważne jest zdecydowanie się na taką, która ma odpowiednie doświadczenie na rynku. Ma to duże znaczenie w kontekście tego, jak sprawnie zostanie przeprowadzona cała budowa. Z tego powodu znacznie lepszym rozwiązaniem jest zdecydowanie się na sprawdzone na rynku firmy.

Co wpływa na czas budowy domu modułowego?

Z reguły domy modułowe powstają w ciągu około dziesięciu tygodni. Jednak wiele zależy od tego, z usług jakiej firmy się skorzysta. Trzeba brać pod uwagę, że wiele dobrze ocenianych podmiotów nie ma czasu na realizację domów w dowolnym momencie. Z tego powodu trzeba ustalić terminy wykonania obiektu.

Zaawansowane technologie stosowane do wykonania elementów konstrukcji domu modułowego będą przekładać się na wydłużenie czasu, w którym powstanie obiekt. Zamiast dwóch miesięcy ten okres może się wydłużyć do trzech czy sześciu. Oczywiście firma WoodBros zawsze informuje o tym, w jakim czasie zostaną wykonane segmenty, a także ile dni potrwa sam montaż domu.

Decydując się na stworzenie domu modułowego, warto uzyskać dokładne informacje, jaki będzie szacunkowy koszt jego wykonania. Ma to spore znaczenie w kontekście możliwości wstępnego ustalenia budżetu z przeznaczeniem na zbudowanie obiektu.

Więcej informacji

Branża budowlana w Polsce

Branża budowlana w Polsce to wciąż jeszcze nie wyeksploatowany fragment rynku. Buduje się u nas dużo, a koszty są stosunkowo niższe niż jeszcze kilka lat temu. Inżynierzy budownictwa z reguły nie są ludźmi bez pracy, a inwestycje w naszym kraju napędzają szybki rozwój branży. Zarówno budownictwo przemysłowe, drogowe jak i to w skali mikro generuje miejsca pracy i sprawia że kierunki studiów z nim związane stają się coraz bardziej popularne.

Prawie połowa budynków mieszkalnych w Polsce to te z okresu PRL. Dodatkową grupę stanowią budynki postawione jeszcze w okresie II RP i wcześniej. Pozostała część to budownictwo współczesne.

W Polsce na przestrzeni ostatnich lat rozwój branży budowlanej przypomina sinusoidę, okresy spadku przeplatają się z okresami wzrostu liczby wznoszonych budynków.

Budownictwo przemysłowe w Polsce przechodziło słabszy okres szczególnie na początku obecnej dekady i u schyłku poprzedniej. Podobnie przedstawiała się sprawa z budownictwem indywidualnym. Jednak obecnie ten specyficzny sektor budownictwa jakim jest budownictwo przemysłowe notuje z roku na rok widoczną poprawę.

Łączna wartość inwestycji w budownictwie przemysłowym stale rośnie. Budownictwo przemysłowe obejmuje swym zakresem inwestycje związane z energetyka, budowę rurociągów, magazynów i innych budynków przemysłowych oraz fabryk. W ostatnich latach budownictwo przemysłowe odnotowało zarówno wzrost popytu, jak i wzrost podaży. Inwestorzy mają możliwość wyboru wykonawców spośród wielu wyspecjalizowanych przedsiębiorstw.

Dość niedomagający polski system fiskalny sprawia, że duża część inwestorów z branży budownictwa przemysłowego ucieka za granicę. Zjawisko jest powszechne i jeśli rząd krajowy nie będzie potrafił zatrzymać polskich inwestorów, kapitał będzie stale odpływał.

O przyszłości branży budowlanej mówi się jednym głosem: „nadejdzie spowolnienie.” Trudno określić, kiedy i na jaką skalę. Niektórzy już odczuwają pierwsze symptomy spowolnienia. Jednak to nieuniknione zahamowanie nie jest obarczone dużym niepokojem: „kryzys ma szansę wywrócić wszystko do góry nogami, a później może w końcu będzie dobrze.” Oceny bieżącej sytuacji na rynku budowlanym różnią się choćby z punktu widzenia realizacji inwestycji publicznych i prywatnych. Liderzy branży budowlanej najwyższe noty dla kondycji rynku wystawiają budownictwu infrastrukturalnemu, mieszkaniowemu oraz przemysłowemu.