3 powody dla których warto jest inwestować w ekogroszek?

Wybór odpowiedniej jakości ogrzewania domu sprawi, że będziemy mogli cieszyć się maksymalnym komfortem cieplnym, jednocześnie zaś nie będziemy nadwyrężać domowego budżetu. Rozwiązaniem wygodnym, praktycznym, pozwalającym zredukować do minimum obsługę pieca, jest ekogroszek. Jakie są najważniejsze powody tego, aby wykonać taką właśnie instalację?

Czym jest ekogroszek?

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów rozwiązań, dzięki którym możemy ogrzewać swoje domy. Ekogroszek w ciągu ostatnich lat znacząco zyskał na popularności, głównie dzięki swoim walorom energetycznym, jak również cenie.

Ekogroszek to nic innego jak węgiel, który został rozdrobniony w taki sposób, aby umożliwić jego spalanie w specjalnie do tego przygotowanych kotłach, z podajnikiem automatycznym oraz sterowaniem automatycznym.

Dostępny jest w odpowiedniej granulacji, pakowany najczęściej w worki po 20 kilogramów lub 25 kilogramów.

3 powody, aby wykorzystywać ekogroszek

Pierwszą zaletą jest oczywiście kaloryczność samego opału, a więc moc grzewcza, którą zapewnia nam paliwo. Im jest większa, tym do uzyskania komfortu cieplnego, osiągnięcia wybranej temperatury będziemy potrzebować mniej czasu oraz mniej paliwa. Dostępny na rynku ekogroszek jest bardzo wydajny i pozwala na swobodne ogrzanie każdego domu.

Drugą zaletą ekogroszku jest minimalna obsługa pieca, która w zasadzie ogranicza się tylko i wyłącznie do tego, aby raz na kilka dni uzupełnić podajnik, a także raz na dzień strząchnąć popiół z paleniska.

Trzecią zaletą jest całodobowość ogrzewania. Posiadając piec na ekogroszek oraz wykorzystując dobrej jakości opał, zdecydowanie ogrzewamy budynki przez cały czas. Nie ma konieczności wygaszania pieca na noc. To pozytywnie wpływa na komfort grzania, łatwość uzyskania pożądanej temperatury, jak również utrzymania jej.

Ekogroszek, którym możemy ogrzać różne budynki, możemy kupić w miejscach oferujących np. zaopatrzenie gospodarstw rolnych.

Więcej informacji

Branża budowlana w Polsce

Branża budowlana w Polsce to wciąż jeszcze nie wyeksploatowany fragment rynku. Buduje się u nas dużo, a koszty są stosunkowo niższe niż jeszcze kilka lat temu. Inżynierzy budownictwa z reguły nie są ludźmi bez pracy, a inwestycje w naszym kraju napędzają szybki rozwój branży. Zarówno budownictwo przemysłowe, drogowe jak i to w skali mikro generuje miejsca pracy i sprawia że kierunki studiów z nim związane stają się coraz bardziej popularne.

Prawie połowa budynków mieszkalnych w Polsce to te z okresu PRL. Dodatkową grupę stanowią budynki postawione jeszcze w okresie II RP i wcześniej. Pozostała część to budownictwo współczesne.

W Polsce na przestrzeni ostatnich lat rozwój branży budowlanej przypomina sinusoidę, okresy spadku przeplatają się z okresami wzrostu liczby wznoszonych budynków.

Budownictwo przemysłowe w Polsce przechodziło słabszy okres szczególnie na początku obecnej dekady i u schyłku poprzedniej. Podobnie przedstawiała się sprawa z budownictwem indywidualnym. Jednak obecnie ten specyficzny sektor budownictwa jakim jest budownictwo przemysłowe notuje z roku na rok widoczną poprawę.

Łączna wartość inwestycji w budownictwie przemysłowym stale rośnie. Budownictwo przemysłowe obejmuje swym zakresem inwestycje związane z energetyka, budowę rurociągów, magazynów i innych budynków przemysłowych oraz fabryk. W ostatnich latach budownictwo przemysłowe odnotowało zarówno wzrost popytu, jak i wzrost podaży. Inwestorzy mają możliwość wyboru wykonawców spośród wielu wyspecjalizowanych przedsiębiorstw.

Dość niedomagający polski system fiskalny sprawia, że duża część inwestorów z branży budownictwa przemysłowego ucieka za granicę. Zjawisko jest powszechne i jeśli rząd krajowy nie będzie potrafił zatrzymać polskich inwestorów, kapitał będzie stale odpływał.

O przyszłości branży budowlanej mówi się jednym głosem: „nadejdzie spowolnienie.” Trudno określić, kiedy i na jaką skalę. Niektórzy już odczuwają pierwsze symptomy spowolnienia. Jednak to nieuniknione zahamowanie nie jest obarczone dużym niepokojem: „kryzys ma szansę wywrócić wszystko do góry nogami, a później może w końcu będzie dobrze.” Oceny bieżącej sytuacji na rynku budowlanym różnią się choćby z punktu widzenia realizacji inwestycji publicznych i prywatnych. Liderzy branży budowlanej najwyższe noty dla kondycji rynku wystawiają budownictwu infrastrukturalnemu, mieszkaniowemu oraz przemysłowemu.