Jak dobrze wybrać drzwi zewnętrzne?

Wydawać by się mogło, że z wyborem drzwi zewnętrznych nikt większego problemu mieć dziś nie będzie. Nie da się ukryć, że wybór tego typu produktów na rynku jest dziś bardzo obszerny, a dzięki temu każdy powinien znaleźć coś, co najbardziej mu odpowiada tak pod względem ceny, jakości jak i oczywiście wyglądu. Na czym w związku z tym skupić się wybierając drzwi zewnętrzne do swojego mieszkania?

Estetyka a energooszczędność

Wybierając drzwi do domu, większość z nas w pierwszej kolejności swoją uwagę skupia na ich wyglądzie, co oczywiście dziwić nie może. Jasne jest akurat to, że muszą one doskonale komponować się z resztą naszego budynku i stylem, w jakim jest on wykonany. Jednakże poza tym nie można przejść obojętnie wobec czynnika energooszczędności. Dlatego też nabywając drzwi, zainteresować nas powinien możliwie jak najniższy współczynnik przenikania ciepła U i drzwi o dobrych właściwościach izolacyjnych. Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że otwory drzwiowe to newralgiczne punkty w ujęciu energooszczędności, gdzie często tworzą się mostki cieplne.

Bezpieczeństwo

Nie mniej ważne jest rzecz jasna także bezpieczeństwo. Jeśli zależy nam na tym, aby możliwie jak najbardziej chronić naszą rodzinę, musimy postawić na drzwi antywłamaniowe najwyższej klasy. Jest to oczywiście większy wydatek, ale jednak bezpieczeństwo jest tutaj bezcenne.

Oczywiście warto zainteresować się w pierwszej kolejności drzwiami znanych producentów, którzy są cenieni na rynku i tworzą drzwi, które trafiają do domów wielu Polaków.

 

Branża budowlana w Polsce

Branża budowlana w Polsce to wciąż jeszcze nie wyeksploatowany fragment rynku. Buduje się u nas dużo, a koszty są stosunkowo niższe niż jeszcze kilka lat temu. Inżynierzy budownictwa z reguły nie są ludźmi bez pracy, a inwestycje w naszym kraju napędzają szybki rozwój branży. Zarówno budownictwo przemysłowe, drogowe jak i to w skali mikro generuje miejsca pracy i sprawia że kierunki studiów z nim związane stają się coraz bardziej popularne.

Prawie połowa budynków mieszkalnych w Polsce to te z okresu PRL. Dodatkową grupę stanowią budynki postawione jeszcze w okresie II RP i wcześniej. Pozostała część to budownictwo współczesne.

W Polsce na przestrzeni ostatnich lat rozwój branży budowlanej przypomina sinusoidę, okresy spadku przeplatają się z okresami wzrostu liczby wznoszonych budynków.

Budownictwo przemysłowe w Polsce przechodziło słabszy okres szczególnie na początku obecnej dekady i u schyłku poprzedniej. Podobnie przedstawiała się sprawa z budownictwem indywidualnym. Jednak obecnie ten specyficzny sektor budownictwa jakim jest budownictwo przemysłowe notuje z roku na rok widoczną poprawę.

Łączna wartość inwestycji w budownictwie przemysłowym stale rośnie. Budownictwo przemysłowe obejmuje swym zakresem inwestycje związane z energetyka, budowę rurociągów, magazynów i innych budynków przemysłowych oraz fabryk. W ostatnich latach budownictwo przemysłowe odnotowało zarówno wzrost popytu, jak i wzrost podaży. Inwestorzy mają możliwość wyboru wykonawców spośród wielu wyspecjalizowanych przedsiębiorstw.

Dość niedomagający polski system fiskalny sprawia, że duża część inwestorów z branży budownictwa przemysłowego ucieka za granicę. Zjawisko jest powszechne i jeśli rząd krajowy nie będzie potrafił zatrzymać polskich inwestorów, kapitał będzie stale odpływał.

O przyszłości branży budowlanej mówi się jednym głosem: „nadejdzie spowolnienie.” Trudno określić, kiedy i na jaką skalę. Niektórzy już odczuwają pierwsze symptomy spowolnienia. Jednak to nieuniknione zahamowanie nie jest obarczone dużym niepokojem: „kryzys ma szansę wywrócić wszystko do góry nogami, a później może w końcu będzie dobrze.” Oceny bieżącej sytuacji na rynku budowlanym różnią się choćby z punktu widzenia realizacji inwestycji publicznych i prywatnych. Liderzy branży budowlanej najwyższe noty dla kondycji rynku wystawiają budownictwu infrastrukturalnemu, mieszkaniowemu oraz przemysłowemu.

2 Comments

  1. Ja bym na pierwszym miejscu postawił bezpieczeństwo.

  2. Każde drzwi mają jakieś tam zabezpieczenia, ale te ze wzmacnianymi skrzydłami i wkładkami są niestety dość drogie.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*