Szklana zabudowa – ciekawy sposób na aranżację wnętrza

W ostatnich latach dużą popularnością cieszą się otwarte przestrzenie w mieszkaniach. To doskonały sposób na to, aby optycznie powiększyć metraż i nadać pomieszczeniom wyjątkowego charakteru. Jeśli jednak poszukujesz sposobu, aby oddzielić pewną część lokalu, warto postawić na nowoczesne zabudowy szklane. Wyglądają niezwykle elegancko, przy czym pozostawiają wrażenie przestronności wnętrz.

Jakie są największe zalety szklanych zabudów?

Jednym z największych trendów aranżacyjnych jest szklana zabudowa. Jak się okazuje, posiadanie przezroczystych ścianek działowych ma wiele zalet. Przede wszystkim umożliwia oddzielenie części mieszkania. Można w łatwy sposób ukryć ją w razie niezapowiedzianej wizyty gości. Konstrukcja idealnie nadaje się też do odgrodzenia aneksu kuchennego od salonu, a także wydzielenia miejsca do pracy w sypialni lub pokoju dziennym. W ten sposób zaaranżujesz dostępną przestrzeń wedle indywidualnych potrzeb.

Jednym z powodów, dla których warto mieć panel szklany zamiast tradycyjnej ścianki działowej, jest możliwość postawienia go w dowolnym miejscu, również w głębi pomieszczenia. Ze względu na transparentną powłokę znakomicie przepuszcza światło. Dzięki temu nie potrzeba uwzględniać okna w wydzielanej przestrzeni, aby wpuścić do środka naturalne promienie słońca.

Do częstych rozwiązań aranżacyjnych zalicza się panel szklany do kuchni. Pozwala on na stworzenie półotwartej przestrzeni nadającej całości ciekawego wyglądu. Wybierając zabudowy w formie drzwi przesuwnych, możesz zaaranżować wnętrza w dowolny sposób.

Odkryj wiele możliwości zabudowy szklanej!

Jeśli zależy Ci na tym, aby cieszyć się eleganckim wystrojem mieszkania, doskonałym pomysłem jest zabudowa szklana. Do jej największych zalet zaliczają się ogromne możliwości kompozycyjne, co pozwala stworzyć wymarzone wnętrze według własnej wizji. Świetnie pasuje zarówno do dużych, jak i niewielkich mieszkań. Panel pięknie wygląda w pomieszczeniach urządzonych w stylu:

  • modernistycznym,

  • loftowym,

  • skandynawskim,

  • rustykalnym,

  • glamour.

Przezroczysta powierzchnia dobrze odbija światło, którego refleksy optycznie powiększają przestrzeń.

Prosty sposób na ciekawą aranżację

Transparentne konstrukcje z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. W zależności od potrzeb są umieszczone na prowadnicach lub połączone ze sobą przy pomocy zawiasów. Wybierając takie rozwiązanie, możesz samodzielnie zdecydować, jakie będzie Twoje wnętrze – zamknięte czy otwarte oraz odsłonić całość lub jedynie fragment pomieszczenia. Szczególnie często w mieszkaniach stosuje się panel szklany do kuchni, który pomaga oddzielić aneks i strefę jadalnianą od salonu.

Szklane drzwi idealnie nadają się dla każdego, kto ceni sobie eleganckie i wyjątkowo oryginalne wnętrza. Pięknie wyglądają zarówno w klasycznych, jak i nowoczesnych aranżacjach. Ze względu na możliwość wyboru spośród licznych wariantów, z pewnością znajdziesz odpowiednie rozwiązanie pasujące do Twojego mieszkania!

Więcej informacji

Branża budowlana w Polsce

Branża budowlana w Polsce to wciąż jeszcze nie wyeksploatowany fragment rynku. Buduje się u nas dużo, a koszty są stosunkowo niższe niż jeszcze kilka lat temu. Inżynierzy budownictwa z reguły nie są ludźmi bez pracy, a inwestycje w naszym kraju napędzają szybki rozwój branży. Zarówno budownictwo przemysłowe, drogowe jak i to w skali mikro generuje miejsca pracy i sprawia że kierunki studiów z nim związane stają się coraz bardziej popularne.

Prawie połowa budynków mieszkalnych w Polsce to te z okresu PRL. Dodatkową grupę stanowią budynki postawione jeszcze w okresie II RP i wcześniej. Pozostała część to budownictwo współczesne.

W Polsce na przestrzeni ostatnich lat rozwój branży budowlanej przypomina sinusoidę, okresy spadku przeplatają się z okresami wzrostu liczby wznoszonych budynków.

Budownictwo przemysłowe w Polsce przechodziło słabszy okres szczególnie na początku obecnej dekady i u schyłku poprzedniej. Podobnie przedstawiała się sprawa z budownictwem indywidualnym. Jednak obecnie ten specyficzny sektor budownictwa jakim jest budownictwo przemysłowe notuje z roku na rok widoczną poprawę.

Łączna wartość inwestycji w budownictwie przemysłowym stale rośnie. Budownictwo przemysłowe obejmuje swym zakresem inwestycje związane z energetyka, budowę rurociągów, magazynów i innych budynków przemysłowych oraz fabryk. W ostatnich latach budownictwo przemysłowe odnotowało zarówno wzrost popytu, jak i wzrost podaży. Inwestorzy mają możliwość wyboru wykonawców spośród wielu wyspecjalizowanych przedsiębiorstw.

Dość niedomagający polski system fiskalny sprawia, że duża część inwestorów z branży budownictwa przemysłowego ucieka za granicę. Zjawisko jest powszechne i jeśli rząd krajowy nie będzie potrafił zatrzymać polskich inwestorów, kapitał będzie stale odpływał.

O przyszłości branży budowlanej mówi się jednym głosem: „nadejdzie spowolnienie.” Trudno określić, kiedy i na jaką skalę. Niektórzy już odczuwają pierwsze symptomy spowolnienia. Jednak to nieuniknione zahamowanie nie jest obarczone dużym niepokojem: „kryzys ma szansę wywrócić wszystko do góry nogami, a później może w końcu będzie dobrze.” Oceny bieżącej sytuacji na rynku budowlanym różnią się choćby z punktu widzenia realizacji inwestycji publicznych i prywatnych. Liderzy branży budowlanej najwyższe noty dla kondycji rynku wystawiają budownictwu infrastrukturalnemu, mieszkaniowemu oraz przemysłowemu.