Schody modułowe popularne w aktualnej modzie dekoratorskiej

W obecnych trendach dekoratorskich coraz częściej można spotkać schody modułowe. Wyróżniają się one efektowną prezencją, walorami użytkowymi oraz nieprzeciętną jakością. Są one ponadczasowe i pasują do każdej aranżacji, niezależnie od wiodącego stylu. Najczęściej w nowoczesnych projektach łączone są materiały drewniane oraz kompozyty stalowe. Całość pasuje do nowatorskich, loftowych, skandynawskich oraz eklektycznych wnętrz. Takie nowoczesne stopnie doskonale prezentują się także w modnym stylu vintage. Przyciągają one uwagę ładnym kolorytem drewna i gustownym wykonaniem.


Schody modułowe w nowoczesnych aranżacjach

Schody modułowe świetnie się prezentują w domach jednorodzinnych, mieszkaniach piętrowych oraz apartamentach. Mogą być one również stosowane jako łącznik pomiędzy różnymi strefami w punktach handlowych i usługowych. Mogą one w domach prowadzić do sypialni, pokoju wypoczynkowego, doskonale oddzielają one strefę nocną od dziennej. W obecnej modzie dekoratorskiej można wybrać najróżniejsze modele schodów, pod kątem ich koloru, tworzywa, wykończenia. Schody można ustawić w pomieszczeniach dowolnie, prawoskrętnie jak i również lewoskrętnie.

Funkcjonalne i designerskie schody

Schody modułowe w zgodzie z najnowszymi projektami, są robione z najlepszej jakości kompozytów, dzięki czemu zapewniają one długą żywotność i nadają się do intensywnej eksploatacji. Projektowane są one pod kątem nowoczesnego designu ale i również funkcjonalności. Warto pamiętać o tym, że schody modułowe przeznaczone są do montażu przy ścianie. Z tego powodu, odległość od ściany powinna wynosić maksymalnie 5 centymetrów. W ramach ciekawostki warto wiedzieć, że schody modułowe znane są również jako stopnie jednobelkowe.

Stopnie do samodzielnego montażu

Jeśli mowa o schodach modułowych, warto pamiętać o tym, że nadają się one do samodzielnego montażu. Wyróżniają się one wyjątkową estetyką, solidnym wykonaniem. Przełamują one nudny charakter wnętrza, czyniąc je ciekawszym, oryginalniejszym. Designerskie rozwiązanie w aranżacji domowej z pewnością usatysfakcjonuje osoby, dla których liczy się jakość i niezawodność. W drodze podsumowania warto pamiętać, że konstrukcja schodów modułowych opiera się na metalowych elementach nośnych jak i również na drewnianych stopniach bądź barierce. Domownicy najczęściej decydują się na wariant, w którym występuje w zestawie 12 elementów, co w efekcie daje 13 poziomów. Wszystkie te wyżej wymienione elementy w całości mogą tworzyć spójną, efektowną aranżację.

Więcej informacji

Branża budowlana w Polsce

Branża budowlana w Polsce to wciąż jeszcze nie wyeksploatowany fragment rynku. Buduje się u nas dużo, a koszty są stosunkowo niższe niż jeszcze kilka lat temu. Inżynierzy budownictwa z reguły nie są ludźmi bez pracy, a inwestycje w naszym kraju napędzają szybki rozwój branży. Zarówno budownictwo przemysłowe, drogowe jak i to w skali mikro generuje miejsca pracy i sprawia że kierunki studiów z nim związane stają się coraz bardziej popularne.

Prawie połowa budynków mieszkalnych w Polsce to te z okresu PRL. Dodatkową grupę stanowią budynki postawione jeszcze w okresie II RP i wcześniej. Pozostała część to budownictwo współczesne.

W Polsce na przestrzeni ostatnich lat rozwój branży budowlanej przypomina sinusoidę, okresy spadku przeplatają się z okresami wzrostu liczby wznoszonych budynków.

Budownictwo przemysłowe w Polsce przechodziło słabszy okres szczególnie na początku obecnej dekady i u schyłku poprzedniej. Podobnie przedstawiała się sprawa z budownictwem indywidualnym. Jednak obecnie ten specyficzny sektor budownictwa jakim jest budownictwo przemysłowe notuje z roku na rok widoczną poprawę.

Łączna wartość inwestycji w budownictwie przemysłowym stale rośnie. Budownictwo przemysłowe obejmuje swym zakresem inwestycje związane z energetyka, budowę rurociągów, magazynów i innych budynków przemysłowych oraz fabryk. W ostatnich latach budownictwo przemysłowe odnotowało zarówno wzrost popytu, jak i wzrost podaży. Inwestorzy mają możliwość wyboru wykonawców spośród wielu wyspecjalizowanych przedsiębiorstw.

Dość niedomagający polski system fiskalny sprawia, że duża część inwestorów z branży budownictwa przemysłowego ucieka za granicę. Zjawisko jest powszechne i jeśli rząd krajowy nie będzie potrafił zatrzymać polskich inwestorów, kapitał będzie stale odpływał.

O przyszłości branży budowlanej mówi się jednym głosem: „nadejdzie spowolnienie.” Trudno określić, kiedy i na jaką skalę. Niektórzy już odczuwają pierwsze symptomy spowolnienia. Jednak to nieuniknione zahamowanie nie jest obarczone dużym niepokojem: „kryzys ma szansę wywrócić wszystko do góry nogami, a później może w końcu będzie dobrze.” Oceny bieżącej sytuacji na rynku budowlanym różnią się choćby z punktu widzenia realizacji inwestycji publicznych i prywatnych. Liderzy branży budowlanej najwyższe noty dla kondycji rynku wystawiają budownictwu infrastrukturalnemu, mieszkaniowemu oraz przemysłowemu.