Naturalny, ciepły, szlachetny – odkryj dekor Artisan inspirowany drewnem dębowym

Ponadczasowy majestat, dojrzałe piękno i bogactwo wizualne drewna – dekor Artisan firmy Interprint powstał z pasji ukształtowanej przez zamiłowanie do naturalnej autentyczności. Cel był jeden: chodziło o maksymalne odwzorowanie istoty materiału oraz szlachetności, którą zyskuje wraz z upływem czasu. Pod tym względem dąb, jeden z symboli długowieczności, ma mnóstwo do zaoferowania we wnętrzach.

Inspiracje zaczerpnięte ze świata przyrody nigdy nie przestaną być modne. To właśnie ona ma nam najwięcej do zaoferowania – naturalność, która sprawia, że w otoczeniu drewna czujemy się swobodnie i dobrze, a także ponadczasowość, dzięki której wnętrza długo pozostają w zgodzie z trendami. Dlatego urządzając dom czy biuro, warto zwrócić uwagę na wzory umocowane w naturze. Te nawiązujące do drewna są jednymi z najciekawszych i najdoskonalszych. Emanuje od nich ożywcza moc i potęga, a zarazem ciepło, harmonia oraz opanowanie.

Gatunkiem szczególnie cenionym jest dąb. Charakteryzuje się przytulną kolorystyką oraz wyrazistą, idealnie wyważoną grą sęków i słojów. Kojarzy się także z niezawodną trwałością – w końcu mówimy „silny jak dąb”. Inspirowany tym wyjątkowym gatunkiem drewna dekor Artisan wiernie odwzorowuje wszystkie jego najlepsze cechy. Nic dziwnego, że w krótkim czasie stał się niezwykle popularny i zwinnie wpisał się w najgorętsze trendy wnętrzarskie. To dekor, który świetnie odnajduje się zarówno w nowoczesnej stylizacji, jak i wnętrzach klasycznych, rustykalnych, a także inspirowanych szczególnie dziś popularnym klimatem loft. Bardzo często jest pierwszym i obligatoryjnym wyborem dla miłośników drewna dębowego.

Bogactwo kolorów i struktury

Wyjątkowym atutem dekoru Artisan jest jego autentyczność. Do złudzenia przypomina prawdziwe drewno dębowe – szlachetne, dojrzałe, pełne czarnych i wyrazistych sęków, które pojawiły się na jego powierzchni z biegiem lat. To dekor, który dumnie opowiada historię naturalnego surowca, a każda niedoskonałość faktury stanowi o jego unikalnym wdzięku. Co ważne, przyjmuje różne efektowne odsłony, ponieważ można go wybarwiać w wielu kierunkach kolorystycznych. Artisan kreuje klimat domowej przytulności oraz oddziałuje na wyobraźnię. To zaś wpisuje się w trend zwany sensploration, czyli maksymalne doświadczanie świata wszystkimi zmysłami. Dekor drewnopodobny oddaje też pełnię piękna surowca, a jednocześnie pozwala zaoszczędzić naturalne zasoby. Nie potrzeba ścinać kolejnego dębu, by cieszyć się jego niezwykłą urodą w wystroju.

Wiele zastosowań

Artisan jest dekorem niezwykle wszechstronnym. Doskonale odnajduje się zarówno w przestrzeniach mieszkalnych, jak i we wnętrzach publicznych – biurach, restauracjach, sklepach, a także wszędzie tam, gdzie pożądanym elementem jest naturalny wygląd i przytulny klimat. Świetnie prezentuje się jako subtelny, aczkolwiek wyrazisty dodatek albo jako wzór, który w aranżacji gra pierwsze skrzypce. Fronty mebli i szaf, blaty kuchenne oraz stoły – każdemu z nich Artisan doda szlachetności i sprawi, że będą efektownym elementem wystroju. Dekor dostępny jest praktycznie u wszystkich producentów płyt meblowych: Pfleiderer (R20315), Swiss Krono (D4225), Egger (H1318), Kronospan (5307).

Równie intrygująco wypada jako zdobienie paneli podłogowych. Naturalny i malowniczy, z powodzeniem zastępuje drewnianą posadzką. Rysunek dębu na takiej dużej powierzchni stanowi uniwersalną bazę wnętrza bez względu na wybrany styl oraz idealnie komponuje się z meblami w wielu odcieniach i różnorodnymi kolorami ścian.

Stylistyczny kameleon

Dekor Artisan szczególnie dobrze odnajduje się w klimacie skandynawskim. Jego szlachetne piękno, naturalna kolorystyka, bogaty rysunek ocieplają i urozmaicają aranżacje zdominowane przez biel, szarość czy pastele. Równie ciekawie wypada w aranżacjach inspirowanych stylem pofabrycznych loftów, w których skutecznie neutralizuje chłód betonu i surowego metalu, a także wprowadza do wystroju pożądany efekt starego drewna. Dojrzały urok dekoru Artisan docenią również miłośnicy klasyki, stylu rustykalnego czy boho. Pozwala bowiem tworzyć różnorodne i zawsze udane kompozycje zarówno ze stonowanymi, jak i bardziej wyrazistymi barwami. Świetnie prezentuje się też w towarzystwie dekorów inspirowanych kamieniem.

Więcej informacji

Branża budowlana w Polsce

Branża budowlana w Polsce to wciąż jeszcze nie wyeksploatowany fragment rynku. Buduje się u nas dużo, a koszty są stosunkowo niższe niż jeszcze kilka lat temu. Inżynierzy budownictwa z reguły nie są ludźmi bez pracy, a inwestycje w naszym kraju napędzają szybki rozwój branży. Zarówno budownictwo przemysłowe, drogowe jak i to w skali mikro generuje miejsca pracy i sprawia że kierunki studiów z nim związane stają się coraz bardziej popularne.

Prawie połowa budynków mieszkalnych w Polsce to te z okresu PRL. Dodatkową grupę stanowią budynki postawione jeszcze w okresie II RP i wcześniej. Pozostała część to budownictwo współczesne.

W Polsce na przestrzeni ostatnich lat rozwój branży budowlanej przypomina sinusoidę, okresy spadku przeplatają się z okresami wzrostu liczby wznoszonych budynków.

Budownictwo przemysłowe w Polsce przechodziło słabszy okres szczególnie na początku obecnej dekady i u schyłku poprzedniej. Podobnie przedstawiała się sprawa z budownictwem indywidualnym. Jednak obecnie ten specyficzny sektor budownictwa jakim jest budownictwo przemysłowe notuje z roku na rok widoczną poprawę.

Łączna wartość inwestycji w budownictwie przemysłowym stale rośnie. Budownictwo przemysłowe obejmuje swym zakresem inwestycje związane z energetyka, budowę rurociągów, magazynów i innych budynków przemysłowych oraz fabryk. W ostatnich latach budownictwo przemysłowe odnotowało zarówno wzrost popytu, jak i wzrost podaży. Inwestorzy mają możliwość wyboru wykonawców spośród wielu wyspecjalizowanych przedsiębiorstw.

Dość niedomagający polski system fiskalny sprawia, że duża część inwestorów z branży budownictwa przemysłowego ucieka za granicę. Zjawisko jest powszechne i jeśli rząd krajowy nie będzie potrafił zatrzymać polskich inwestorów, kapitał będzie stale odpływał.

O przyszłości branży budowlanej mówi się jednym głosem: „nadejdzie spowolnienie.” Trudno określić, kiedy i na jaką skalę. Niektórzy już odczuwają pierwsze symptomy spowolnienia. Jednak to nieuniknione zahamowanie nie jest obarczone dużym niepokojem: „kryzys ma szansę wywrócić wszystko do góry nogami, a później może w końcu będzie dobrze.” Oceny bieżącej sytuacji na rynku budowlanym różnią się choćby z punktu widzenia realizacji inwestycji publicznych i prywatnych. Liderzy branży budowlanej najwyższe noty dla kondycji rynku wystawiają budownictwu infrastrukturalnemu, mieszkaniowemu oraz przemysłowemu.