Dlaczego warto stawiać na domy modułowe?

Wiele osób zastanawia się czym są domy modułowe. Ich fenomen jest znany już od kilku lat. Swoją popularność zyskały przede wszystkim ze względu na wiele różnorodnych możliwości, które oferują właścicielom. Dlaczego warto na nie stawiać? Eksperci odpowiadają.

Domy modułowe – stabilność konstrukcji

Domy modułowe to budowalne, które przede wszystkim wzbudzają wiele pytań. Jednymi z nich są te poświęcone ich stabilności. Łączenia kilku elementów, które występują w takich domach sprawiają, że cała konstrukcja jest odpowiednio uziemiona.

Budownictwo modułowe przede wszystkim stawia na stabilność. Taki dom nie różni się w tym aspekcie od innych budowli. Wszystko przez zastosowanie masywnych elementów, które odpowiednio dociążają całą konstrukcję. Domy modułowe są stabilne oraz pozbawione drgań.

Domy modułowe – tani montaż

Nowoczesne domy modułowe wyglądem przypominają zwykłe domy. Jednak różnica zauważalna jest przede wszystkim w cenie. Domy modułowe są tanią alternatywą, która przede wszystkim daje szansę na wybudowanie domu nawet przez osoby niezamożne.

Domy modułowe składają się z kilku elementów, które należy ze sobą połączyć. Ich cena zależy przede wszystkim od metrów kwadratowych. Koszt takiego domu może wynosić nawet 100 tysięcy złotych. Jest to kwota, którą można zaoszczędzić nawet bez kredytu.

Domy modułowe – wiele możliwości

Budowa domów z płyty warstwowej przede wszystkim daje wiele możliwości. Konstrukcję można poszerzać, ale również podnosić do góry dodając piętra. Mnogość możliwości sprawia, że niektóre projekty łudząco przypominają wille.

Domy modułowe można łączyć z tarasami oraz innymi dodatkami. Dzięki temu udoskonala się całą konstrukcję. Można w ten sposób również wpłynąć na komfort życia.

Domy modułowe to przede wszystkim wiele różnorodnych zalet, o których należy pamiętać. Dzięki temu warto na nie stawiać i cieszyć się ich unikalnością. Są one przede wszystkim tanie oraz łatwe do zamontowania.

Więcej informacji

Branża budowlana w Polsce

Branża budowlana w Polsce to wciąż jeszcze nie wyeksploatowany fragment rynku. Buduje się u nas dużo, a koszty są stosunkowo niższe niż jeszcze kilka lat temu. Inżynierzy budownictwa z reguły nie są ludźmi bez pracy, a inwestycje w naszym kraju napędzają szybki rozwój branży. Zarówno budownictwo przemysłowe, drogowe jak i to w skali mikro generuje miejsca pracy i sprawia że kierunki studiów z nim związane stają się coraz bardziej popularne.

Prawie połowa budynków mieszkalnych w Polsce to te z okresu PRL. Dodatkową grupę stanowią budynki postawione jeszcze w okresie II RP i wcześniej. Pozostała część to budownictwo współczesne.

W Polsce na przestrzeni ostatnich lat rozwój branży budowlanej przypomina sinusoidę, okresy spadku przeplatają się z okresami wzrostu liczby wznoszonych budynków.

Budownictwo przemysłowe w Polsce przechodziło słabszy okres szczególnie na początku obecnej dekady i u schyłku poprzedniej. Podobnie przedstawiała się sprawa z budownictwem indywidualnym. Jednak obecnie ten specyficzny sektor budownictwa jakim jest budownictwo przemysłowe notuje z roku na rok widoczną poprawę.

Łączna wartość inwestycji w budownictwie przemysłowym stale rośnie. Budownictwo przemysłowe obejmuje swym zakresem inwestycje związane z energetyka, budowę rurociągów, magazynów i innych budynków przemysłowych oraz fabryk. W ostatnich latach budownictwo przemysłowe odnotowało zarówno wzrost popytu, jak i wzrost podaży. Inwestorzy mają możliwość wyboru wykonawców spośród wielu wyspecjalizowanych przedsiębiorstw.

Dość niedomagający polski system fiskalny sprawia, że duża część inwestorów z branży budownictwa przemysłowego ucieka za granicę. Zjawisko jest powszechne i jeśli rząd krajowy nie będzie potrafił zatrzymać polskich inwestorów, kapitał będzie stale odpływał.

O przyszłości branży budowlanej mówi się jednym głosem: „nadejdzie spowolnienie.” Trudno określić, kiedy i na jaką skalę. Niektórzy już odczuwają pierwsze symptomy spowolnienia. Jednak to nieuniknione zahamowanie nie jest obarczone dużym niepokojem: „kryzys ma szansę wywrócić wszystko do góry nogami, a później może w końcu będzie dobrze.” Oceny bieżącej sytuacji na rynku budowlanym różnią się choćby z punktu widzenia realizacji inwestycji publicznych i prywatnych. Liderzy branży budowlanej najwyższe noty dla kondycji rynku wystawiają budownictwu infrastrukturalnemu, mieszkaniowemu oraz przemysłowemu.