Czym jest szalunek tracony i kiedy się go wykorzystuje?

Budowa domu to dość skomplikowany proces, dlatego warto dokładnie określić, jaki rodzaj budowli jest nam potrzebny, zatrudnić doświadczonych specjalistów, jak również budować zgodnie z projektem. W dzisiejszych czasach doświadczona ekipa budowlana jest na wagę złota. Istotnym elementem, który wpływa na tempo budowy domu oraz jego stabilność są oczywiście szalunki. Warto inwestować w szalunek tracony. Dlaczego?

Czym jest szalunek tracony?

Decydując się na budowę domu, zdecydowanie musimy podjąć wiele decyzji, które będą miały automatycznie przełożenie na tempo pracy. Do budowy domu jednorodzinnego powinniśmy stosować technologie i rozwiązania, które zapewnią stabilność konstrukcji, jak również możliwość bezpiecznego użytkowania domu.

Szalunek tracony to szalunek, który wykonany jest z płyty cementowo-wiórowej, połączony cynkowanym kształtownikiem. Zadaniem szalunku jest oczywiście nadanie wlewanej mieszance odpowiedniego kształtu. Tego typu szalunek znacząco ułatwia pracę, skraca jej czas, nie generuje niepotrzebnych odpadów. Jest również rozwiązaniem w pełni bezpiecznym. Szalunki tracone dostępne są w różnych formach i rozmiarach.

Produkcja i sprzedaż wyrobów hutniczych. Co to oznacza dla inwestora?

Budując dom, na pewno wykorzystamy różnego rodzaju produkty budowlane oraz innego typu materiały. Produkcja i sprzedaż wyrobów hutniczych – MILES oznacza, że dana firma produkuje i oferuje swoim klientom materiały potrzebne między innymi do wykonania różnego rodzaju zbrojeń budowlanych, konstrukcji stalowych. Możemy kupić pręty, druty, belki stalowe, teowniki czy ceowniki, a także profile.

Zaletą współpracy z producentem jest to, że:

  •  mamy dostęp do szerokiej i kompleksowej oferty,
  • możemy zamówić coś indywidualnie,
  • towar jest dostępny i nie trzeba na niego czekać,
  • możemy zamówić większą ilość towaru,
  • firma dysponuje asortymentem w różnej specyfikacji,
  • możemy liczyć na szybki i bezpośredni transport na budowę.

Więcej informacji

Branża budowlana w Polsce

Branża budowlana w Polsce to wciąż jeszcze nie wyeksploatowany fragment rynku. Buduje się u nas dużo, a koszty są stosunkowo niższe niż jeszcze kilka lat temu. Inżynierzy budownictwa z reguły nie są ludźmi bez pracy, a inwestycje w naszym kraju napędzają szybki rozwój branży. Zarówno budownictwo przemysłowe, drogowe jak i to w skali mikro generuje miejsca pracy i sprawia że kierunki studiów z nim związane stają się coraz bardziej popularne.

Prawie połowa budynków mieszkalnych w Polsce to te z okresu PRL. Dodatkową grupę stanowią budynki postawione jeszcze w okresie II RP i wcześniej. Pozostała część to budownictwo współczesne.

W Polsce na przestrzeni ostatnich lat rozwój branży budowlanej przypomina sinusoidę, okresy spadku przeplatają się z okresami wzrostu liczby wznoszonych budynków.

Budownictwo przemysłowe w Polsce przechodziło słabszy okres szczególnie na początku obecnej dekady i u schyłku poprzedniej. Podobnie przedstawiała się sprawa z budownictwem indywidualnym. Jednak obecnie ten specyficzny sektor budownictwa jakim jest budownictwo przemysłowe notuje z roku na rok widoczną poprawę.

Łączna wartość inwestycji w budownictwie przemysłowym stale rośnie. Budownictwo przemysłowe obejmuje swym zakresem inwestycje związane z energetyka, budowę rurociągów, magazynów i innych budynków przemysłowych oraz fabryk. W ostatnich latach budownictwo przemysłowe odnotowało zarówno wzrost popytu, jak i wzrost podaży. Inwestorzy mają możliwość wyboru wykonawców spośród wielu wyspecjalizowanych przedsiębiorstw.

Dość niedomagający polski system fiskalny sprawia, że duża część inwestorów z branży budownictwa przemysłowego ucieka za granicę. Zjawisko jest powszechne i jeśli rząd krajowy nie będzie potrafił zatrzymać polskich inwestorów, kapitał będzie stale odpływał.

O przyszłości branży budowlanej mówi się jednym głosem: „nadejdzie spowolnienie.” Trudno określić, kiedy i na jaką skalę. Niektórzy już odczuwają pierwsze symptomy spowolnienia. Jednak to nieuniknione zahamowanie nie jest obarczone dużym niepokojem: „kryzys ma szansę wywrócić wszystko do góry nogami, a później może w końcu będzie dobrze.” Oceny bieżącej sytuacji na rynku budowlanym różnią się choćby z punktu widzenia realizacji inwestycji publicznych i prywatnych. Liderzy branży budowlanej najwyższe noty dla kondycji rynku wystawiają budownictwu infrastrukturalnemu, mieszkaniowemu oraz przemysłowemu.