Bramy garażowe – rodzaje i zastosowanie

Wybór bramy garażowej to trudne zadanie. Podczas jej zakupu należy uwzględnić wielkość garażu, kształt wejścia do niego oraz długość podjazdu. Każdy z tych czynników będzie wymagał dobrania innego typu drzwi garażowych. Jakie wyróżniamy rodzaje bram garażowych? Odpowiedź znaleźć można poniżej. 

Jakie są rodzaje bram garażowych?

W ostatnich latach największą popularnością cieszą się bramy segmentowe. Najczęściej składają się one z 3 do 8 segmentów. Ze względu na sposób otwierania się możemy podzielić je na górne i boczne. Pierwsze z nich chowają się pod sufitem, a drugie przy ścianie. Ogromnym atutem tego rodzaju zamknięcia jest fakt, że brama nie zajmuje dużo miejsca. Można ją także z łatwością dostosować do dowolnego kształtu garażu.

Innym typem drzwi garażowych są tzw. bramy rozwierne. Jest to typ, który powoli wychodzi z użycia ze względu na fakt, że potrzebuje kilku metrów przestrzeni przed garażem, aby się w pełni otworzyć. Nie będą one więc najlepszym wyborem w przypadku garaży, które wychodzą wprost na ulicę. Ich otwarcie może również stanowić problem podczas śnieżnych zim. Są one jednak cenione wśród użytkowników ze względu na swoją prostotę. Ten i inne rodzaje bram znaleźć można wyszukując w Google frazę bramy garażowe w Raciborzu.

Bramy garażowe – jakie jeszcze ich rodzaje wyróżniamy?

Kolejnym popularnym rodzajem drzwi garażowych są bramy rolowane, zwane także żaluzjowymi. Ich działanie można porównać do rolet okiennych. Podobnie jak bramy segmentowe typ ten ceniony jest za oszczędność miejsca potrzebnego do ich otwarcia. Bramy te charakteryzują się również dużą szczelnością, a także uniwersalnością. Są one doskonałym wyborem w przypadku wąskich garaży o krótkim podjeździe.

Ostatnim omawianym rodzajem są bramy uchylne. Jest to typ drzwi otwierany ręcznie do góry, gdzie brama wędruje pod sufit po specjalnych prowadnicach. Sprawdzi się on w przypadku garaży z nadprożem niższym niż standardowe 20 cm. Wadą tego typu rozwiązania jest jednak słaba szczelność i miejsce potrzebne na ich otwarcie. Bramę dostosowaną do własnych potrzeb znaleźć można wchodząc na stronę internetową producenta PORTA FORTE.

 

Więcej informacji

Branża budowlana w Polsce

Branża budowlana w Polsce to wciąż jeszcze nie wyeksploatowany fragment rynku. Buduje się u nas dużo, a koszty są stosunkowo niższe niż jeszcze kilka lat temu. Inżynierzy budownictwa z reguły nie są ludźmi bez pracy, a inwestycje w naszym kraju napędzają szybki rozwój branży. Zarówno budownictwo przemysłowe, drogowe jak i to w skali mikro generuje miejsca pracy i sprawia że kierunki studiów z nim związane stają się coraz bardziej popularne.

Prawie połowa budynków mieszkalnych w Polsce to te z okresu PRL. Dodatkową grupę stanowią budynki postawione jeszcze w okresie II RP i wcześniej. Pozostała część to budownictwo współczesne.

W Polsce na przestrzeni ostatnich lat rozwój branży budowlanej przypomina sinusoidę, okresy spadku przeplatają się z okresami wzrostu liczby wznoszonych budynków.

Budownictwo przemysłowe w Polsce przechodziło słabszy okres szczególnie na początku obecnej dekady i u schyłku poprzedniej. Podobnie przedstawiała się sprawa z budownictwem indywidualnym. Jednak obecnie ten specyficzny sektor budownictwa jakim jest budownictwo przemysłowe notuje z roku na rok widoczną poprawę.

Łączna wartość inwestycji w budownictwie przemysłowym stale rośnie. Budownictwo przemysłowe obejmuje swym zakresem inwestycje związane z energetyka, budowę rurociągów, magazynów i innych budynków przemysłowych oraz fabryk. W ostatnich latach budownictwo przemysłowe odnotowało zarówno wzrost popytu, jak i wzrost podaży. Inwestorzy mają możliwość wyboru wykonawców spośród wielu wyspecjalizowanych przedsiębiorstw.

Dość niedomagający polski system fiskalny sprawia, że duża część inwestorów z branży budownictwa przemysłowego ucieka za granicę. Zjawisko jest powszechne i jeśli rząd krajowy nie będzie potrafił zatrzymać polskich inwestorów, kapitał będzie stale odpływał.

O przyszłości branży budowlanej mówi się jednym głosem: „nadejdzie spowolnienie.” Trudno określić, kiedy i na jaką skalę. Niektórzy już odczuwają pierwsze symptomy spowolnienia. Jednak to nieuniknione zahamowanie nie jest obarczone dużym niepokojem: „kryzys ma szansę wywrócić wszystko do góry nogami, a później może w końcu będzie dobrze.” Oceny bieżącej sytuacji na rynku budowlanym różnią się choćby z punktu widzenia realizacji inwestycji publicznych i prywatnych. Liderzy branży budowlanej najwyższe noty dla kondycji rynku wystawiają budownictwu infrastrukturalnemu, mieszkaniowemu oraz przemysłowemu.