Blachodachówki – czym kierować się przy ich wyborze?

Wybór pokrycia dachowego nie jest prostym zadaniem. Sama blachodachówka posiada kilka rodzajów, a należy jeszcze wybrać odpowiedni, który będzie dostosowany do konkretnego dachu. Jakie aspekty należy uwzględnić, decydując się na konkretny model? Czym charakteryzuje się dobra blachodachówka? Odpowiadamy.

Jak wybrać blachodachówkę?

Blachodachówka musi być przede wszystkim odporna na warunki atmosferyczne. Pokrycie dachu musi naprawdę dużo przetrwać – działanie słońca, deszcze, skrajnie niskie, skrajnie wysokie temperatury lub narażenie na uszkodzenia mechaniczne. Wybierając blachodachówkę, należy zwrócić uwagę na warstwy ochronne, które posiada dany model. W tym przypadku najważniejszymi parametrami jest grubość i jakość powłok.

Jeżeli jesteśmy już przy jakości wykonania, to ogromne znaczenie w tej kwestii ma stal, z której wykonane są dachówki. Warto sprawdzić, od jakich dostawców dana firma pozyskuje ten materiał. Produkt wykonany ze stali pochodzącej od renomowanych hut sprawia, że możemy mieć większą pewność co do jego jakości. Wysokiej jakości pokrycia dachu można znaleźć, klikając we frazę blachodachówki w Lesznie.

Wybór blachodachówki – jakie przyjąć kryteria?

Kluczową rolę w doborze blachodachówki ma kształt dachu. Im bardziej skomplikowany, tym pokrycie go będzie trudniejsze, co przełoży się także na koszta. Na dachach, które posiadają dużo załamań połaci, najlepiej sprawdzają się dachówki ceramiczne lub betonowe. Tradycyjna blachodachówka będzie lepszym wyborem w przypadku dachów o prostszej budowie.

Ważnym parametrem w przypadku pokryć dachu jest również izolacyjność – zarówno termiczna, jak i akustyczna. Ta pierwsza odgrywa szczególnie ważną rolę, kiedy planujemy urządzić poddasze. W tym przypadku również najlepiej sprawdzą się dachówki ceramiczne. Dachówki dobrze izolujące dźwięki to takie stworzone z grubych i masywnych tworzyw. Najwyższej jakości blachodachówki gwarantuje hurtownia pokryć dachowych w Lesznie.

Więcej informacji

Branża budowlana w Polsce

Branża budowlana w Polsce to wciąż jeszcze nie wyeksploatowany fragment rynku. Buduje się u nas dużo, a koszty są stosunkowo niższe niż jeszcze kilka lat temu. Inżynierzy budownictwa z reguły nie są ludźmi bez pracy, a inwestycje w naszym kraju napędzają szybki rozwój branży. Zarówno budownictwo przemysłowe, drogowe jak i to w skali mikro generuje miejsca pracy i sprawia że kierunki studiów z nim związane stają się coraz bardziej popularne.

Prawie połowa budynków mieszkalnych w Polsce to te z okresu PRL. Dodatkową grupę stanowią budynki postawione jeszcze w okresie II RP i wcześniej. Pozostała część to budownictwo współczesne.

W Polsce na przestrzeni ostatnich lat rozwój branży budowlanej przypomina sinusoidę, okresy spadku przeplatają się z okresami wzrostu liczby wznoszonych budynków.

Budownictwo przemysłowe w Polsce przechodziło słabszy okres szczególnie na początku obecnej dekady i u schyłku poprzedniej. Podobnie przedstawiała się sprawa z budownictwem indywidualnym. Jednak obecnie ten specyficzny sektor budownictwa jakim jest budownictwo przemysłowe notuje z roku na rok widoczną poprawę.

Łączna wartość inwestycji w budownictwie przemysłowym stale rośnie. Budownictwo przemysłowe obejmuje swym zakresem inwestycje związane z energetyka, budowę rurociągów, magazynów i innych budynków przemysłowych oraz fabryk. W ostatnich latach budownictwo przemysłowe odnotowało zarówno wzrost popytu, jak i wzrost podaży. Inwestorzy mają możliwość wyboru wykonawców spośród wielu wyspecjalizowanych przedsiębiorstw.

Dość niedomagający polski system fiskalny sprawia, że duża część inwestorów z branży budownictwa przemysłowego ucieka za granicę. Zjawisko jest powszechne i jeśli rząd krajowy nie będzie potrafił zatrzymać polskich inwestorów, kapitał będzie stale odpływał.

O przyszłości branży budowlanej mówi się jednym głosem: „nadejdzie spowolnienie.” Trudno określić, kiedy i na jaką skalę. Niektórzy już odczuwają pierwsze symptomy spowolnienia. Jednak to nieuniknione zahamowanie nie jest obarczone dużym niepokojem: „kryzys ma szansę wywrócić wszystko do góry nogami, a później może w końcu będzie dobrze.” Oceny bieżącej sytuacji na rynku budowlanym różnią się choćby z punktu widzenia realizacji inwestycji publicznych i prywatnych. Liderzy branży budowlanej najwyższe noty dla kondycji rynku wystawiają budownictwu infrastrukturalnemu, mieszkaniowemu oraz przemysłowemu.