3 sposoby na renowację frontów w kuchni

Kuchnia przez wielu nazywana jest sercem domu i rzeczywiście tak jest. To nie tylko pomieszczenie do wspólnego przygotowywania posiłków, ale jeśli dysponujemy odpowiednim metrażem, także ich spożywania czy też zapraszania gości. Przestrzeń w kuchni powinna być dopasowana do naszych potrzeb, ale także stwarzać klimat przytulności w którym po prostu chce się być. Jednym ze sposobów na to jest odpowiednia aranżacja, a szczególnie dobranie mebli. W miarę ich użytkowania oczywiście widać efekty naszych działań, ale nie zawsze istnieje potrzeba, aby zainwestować nowe. Często wystarczy sam lifting, aby znów zdobiły wnętrze. O jakich sposobach na niego mowa? Podpowiadamy.

Malowanie szafek kuchennych

Jednym ze sposobów na to, aby dać szafkom przysłowiowe drugie życie jest postawienie na ich malowanie, zwłaszcza, jeśli jesteśmy posiadaczami frontów, które zostały wykonane z litego drewna. Tutaj można postawić na transparentną farbę, która z znakomity sposób podkreśli ich usłojenie, ale niekoniecznie trzeba iść w tą stronę. Z powodzeniem można postawić także na totalną metamorfozę i zmienić ich kolor. Oczywiście trzeba pamiętać o ich odpowiednim przygotowaniu. W tym celu trzeba fronty zeszlifować, odtłuścić, a następnie nałożyć nową farbę.

Lifting szafek – zmiana gałek lub frontów

Czasem szafki nie są na tyle zniszczone, żeby zaistniała konieczność ich wymiany. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby wykonać ich lifting. W tym celu wystarczy zainwestować w gałki, aby często bardzo odmienić ich charakter. Wydawać by się mogło, że taki zabieg niewiele wniesie, a jednak jest to mylne myślenie. Czasem robi więcej niż zmiana koloru. Jeśli jednak fronty nie nadają się już do użytku, zawsze można iść w rozwiązanie pt. wymiana. Na rynku jest mnóstwo modeli do wyboru spośród których z powodzeniem znajdziemy ten, który wpisze się w nasze potrzeby oraz oczekiwania.

Fornir kamienny na frontach szafek kuchennych

Fornir kamienny stał się ogromnie popularnym materiałem wykończeniowym. Wpisuje się w oczekiwania inwestorów, którzy szukają trwałych rozwiązań, jak również tych, którzy cenią sobie elegancję i ponadczasowość. Kamień naturalny niewątpliwie wpisuje się w ich założenia, z powodzeniem można nazwać go materiałem, który nigdy nie wyjdzie z mody, prezentuje się bardzo gustownie i jest funkcjonalny. Fornir z kamienia jest odporny na wilgoć, jak również różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Nie bez znaczenia pozostaje to, że jest łatwy w utrzymaniu czystości, stąd też jest bardzo dobrym materiałem, którym można pokryć fronty kuchenne. Będą prezentowały się elegancko i na pewno staną się przysłowiową aranżacyjną wisienką na torcie.

Więcej informacji

Branża budowlana w Polsce

Branża budowlana w Polsce to wciąż jeszcze nie wyeksploatowany fragment rynku. Buduje się u nas dużo, a koszty są stosunkowo niższe niż jeszcze kilka lat temu. Inżynierzy budownictwa z reguły nie są ludźmi bez pracy, a inwestycje w naszym kraju napędzają szybki rozwój branży. Zarówno budownictwo przemysłowe, drogowe jak i to w skali mikro generuje miejsca pracy i sprawia że kierunki studiów z nim związane stają się coraz bardziej popularne.

Prawie połowa budynków mieszkalnych w Polsce to te z okresu PRL. Dodatkową grupę stanowią budynki postawione jeszcze w okresie II RP i wcześniej. Pozostała część to budownictwo współczesne.

W Polsce na przestrzeni ostatnich lat rozwój branży budowlanej przypomina sinusoidę, okresy spadku przeplatają się z okresami wzrostu liczby wznoszonych budynków.

Budownictwo przemysłowe w Polsce przechodziło słabszy okres szczególnie na początku obecnej dekady i u schyłku poprzedniej. Podobnie przedstawiała się sprawa z budownictwem indywidualnym. Jednak obecnie ten specyficzny sektor budownictwa jakim jest budownictwo przemysłowe notuje z roku na rok widoczną poprawę.

Łączna wartość inwestycji w budownictwie przemysłowym stale rośnie. Budownictwo przemysłowe obejmuje swym zakresem inwestycje związane z energetyka, budowę rurociągów, magazynów i innych budynków przemysłowych oraz fabryk. W ostatnich latach budownictwo przemysłowe odnotowało zarówno wzrost popytu, jak i wzrost podaży. Inwestorzy mają możliwość wyboru wykonawców spośród wielu wyspecjalizowanych przedsiębiorstw.

Dość niedomagający polski system fiskalny sprawia, że duża część inwestorów z branży budownictwa przemysłowego ucieka za granicę. Zjawisko jest powszechne i jeśli rząd krajowy nie będzie potrafił zatrzymać polskich inwestorów, kapitał będzie stale odpływał.

O przyszłości branży budowlanej mówi się jednym głosem: „nadejdzie spowolnienie.” Trudno określić, kiedy i na jaką skalę. Niektórzy już odczuwają pierwsze symptomy spowolnienia. Jednak to nieuniknione zahamowanie nie jest obarczone dużym niepokojem: „kryzys ma szansę wywrócić wszystko do góry nogami, a później może w końcu będzie dobrze.” Oceny bieżącej sytuacji na rynku budowlanym różnią się choćby z punktu widzenia realizacji inwestycji publicznych i prywatnych. Liderzy branży budowlanej najwyższe noty dla kondycji rynku wystawiają budownictwu infrastrukturalnemu, mieszkaniowemu oraz przemysłowemu.