Czy warto zabudować balkon?

Wielu z nas narzeka, że ich mieszkania w bloku są zbyt małe. Oczywiście wiele zależy tutaj od samego lokalu mieszkalnego, ale rzeczywiście przy większych rodzinach często jest to spory problem. W takiej sytuacji warto zastanowić się nad tym, czy aby nie zabudować swojego balkonu. Trudno jest wprawdzie pomieszczenie to traktować jako odrębne, zwłaszcza jeśli balkony nie są zbyt obszerne, to jednak na pewno poranna kawa czy też relaks o zachodzie słońca na balkonie będzie jakąś atrakcją. Skupmy się zatem na zabudowach balkonów. Czy warto się na taki krok zdecydować, czy może lepiej pozostawić go otwartym?

Materiał

Wydaje się, że jest to pomysł wart bliższej uwagi, a jeśli tak to przyjrzyjmy się materiałom, które możemy do tego wykorzystać. Na pewno bardzo odpornym materiałem będzie tutaj szkło, aczkolwiek trudno oprzeć się wrażeniu, że czyszczenie szklanych szyb może być bardzo uciążliwe, gdyż zostają na nim smugi. Lepiej jest więc ze szklanych szyb zrezygnować. Najlepiej na rzecz paneli PCV. Plusem takiego rozwiązania jest przede wszystkim jego niska cena. Kolejną opcją będzie prześwitujący poliwęglan komorowy.

Praktyczny daszek

Jeśli zdecydowałeś się na zabudowę balkonu o powierzchni powyżej 25 metrów kwadratowych, możesz też postawić na daszek, dzięki któremu nie będziesz musiał martwić się już tym, czy sąsiadka powyżej podlewająca kwiatki, nie zaleje Twojego balkonu.

Dzięki zabudowie otrzymasz pomieszczenie chronione przed wiatrem, opadami deszczu, śniegu, miejskim pyłem czy hałasem. Warto na taką zabudowę postawić.

 

Branża budowlana w Polsce

Branża budowlana w Polsce to wciąż jeszcze nie wyeksploatowany fragment rynku. Buduje się u nas dużo, a koszty są stosunkowo niższe niż jeszcze kilka lat temu. Inżynierzy budownictwa z reguły nie są ludźmi bez pracy, a inwestycje w naszym kraju napędzają szybki rozwój branży. Zarówno budownictwo przemysłowe, drogowe jak i to w skali mikro generuje miejsca pracy i sprawia że kierunki studiów z nim związane stają się coraz bardziej popularne.

Prawie połowa budynków mieszkalnych w Polsce to te z okresu PRL. Dodatkową grupę stanowią budynki postawione jeszcze w okresie II RP i wcześniej. Pozostała część to budownictwo współczesne.

W Polsce na przestrzeni ostatnich lat rozwój branży budowlanej przypomina sinusoidę, okresy spadku przeplatają się z okresami wzrostu liczby wznoszonych budynków.

Budownictwo przemysłowe w Polsce przechodziło słabszy okres szczególnie na początku obecnej dekady i u schyłku poprzedniej. Podobnie przedstawiała się sprawa z budownictwem indywidualnym. Jednak obecnie ten specyficzny sektor budownictwa jakim jest budownictwo przemysłowe notuje z roku na rok widoczną poprawę.

Łączna wartość inwestycji w budownictwie przemysłowym stale rośnie. Budownictwo przemysłowe obejmuje swym zakresem inwestycje związane z energetyka, budowę rurociągów, magazynów i innych budynków przemysłowych oraz fabryk. W ostatnich latach budownictwo przemysłowe odnotowało zarówno wzrost popytu, jak i wzrost podaży. Inwestorzy mają możliwość wyboru wykonawców spośród wielu wyspecjalizowanych przedsiębiorstw.

Dość niedomagający polski system fiskalny sprawia, że duża część inwestorów z branży budownictwa przemysłowego ucieka za granicę. Zjawisko jest powszechne i jeśli rząd krajowy nie będzie potrafił zatrzymać polskich inwestorów, kapitał będzie stale odpływał.

O przyszłości branży budowlanej mówi się jednym głosem: „nadejdzie spowolnienie.” Trudno określić, kiedy i na jaką skalę. Niektórzy już odczuwają pierwsze symptomy spowolnienia. Jednak to nieuniknione zahamowanie nie jest obarczone dużym niepokojem: „kryzys ma szansę wywrócić wszystko do góry nogami, a później może w końcu będzie dobrze.” Oceny bieżącej sytuacji na rynku budowlanym różnią się choćby z punktu widzenia realizacji inwestycji publicznych i prywatnych. Liderzy branży budowlanej najwyższe noty dla kondycji rynku wystawiają budownictwu infrastrukturalnemu, mieszkaniowemu oraz przemysłowemu.

3 Comments

  1. To zależy, czym taki balkon zabudujemy. Ważny jest też przecież aspekt wizualny.

  2. Mimo wszystko taka zabudowa niesie w sobie mnóstwo korzyści. Na przykład zmniejszą się opłaty za ogrzewanie.

  3. Hej. Strona co jakiś czas nie działa, dlaczego ?

Leave a comment

Your email address will not be published.


*