Płytki ceramiczne do łazienki – modne i ponadczasowe. Co wybrać?

Wybór odpowiednich płytek ceramicznych wymaga uwzględnienia wielu czynników. Jednym z najważniejszych z nich jest estetyka. Jak dobrać płytki do łazienki tak, aby wyglądała ona jednocześnie modnie, ale także była ponadczasowa? Zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami!

Płytki o wzorach drewna – naturalny wygląd bez kłopotliwego utrzymania

Można zamontować drewno w łazience, jednak trzeba wtedy pamiętać o tym, że w tym przypadku konieczne jest jego systematyczne impregnowanie. Również do łazienki nie nada się każdy gatunek drewna – najlepiej sprawdzają się wtedy gatunki egzotyczne, które są także dość drogie.

Alternatywą dla drewna są płytki ceramiczne o wzorze drewnopodobnym. Tego typu płytki są obecnie bardzo modne, ale ze względu na swój uniwersalny wzór będą również prezentowały się znakomicie nawet po wielu latach.

Drewnopodobne płytki ceramiczne nie tylko wyglądają zachwycająco, ale mają także wszystkie zalety ceramiki, czyli są łatwe do utrzymania w czystości, wytrzymałe, trwałe, odporne na wilgoć. Różnorodne wzory powodują, że można dobrać je także do wielu aranżacji.

Płytki imitujące kamień – tania alternatywa dla kamienia naturalnego

Bardzo popularne są także płytki imitujące kamień, które ze względu na swój naturalny wygląd wspaniale pasują do nowoczesnych i klasycznych aranżacji wnętrz. Płytki te oferowane są w wielu wzorach do wyboru – mogą imitować marmur albo granit, ale mogą także mieć prostą formę płyt kamiennych przypominających szary piaskowiec.

Płytki imitujące kamień mają szerokie zastosowanie i doskonale wyglądają zarówno w klasycznych, jak i w nowoczesnych przestrzeniach. Można układać je na ścianach i na podłodze, także łącząc ze sobą różne wybarwienia.

Warto sprawdzić płytki marki Marazzi Katowice – http://www.domhit.katowice.pl/marazzi_katowice to miasto, gdzie można kupić je w sprawdzonych salonach z ceramiką łazienkową.

Płytki cegiełki – modny wybór do każdej łazienki

W poszukiwaniu modnych płytek ceramicznych warto także zwrócić uwagę na cegiełki. To rodzaj płytek, które wykonane są z białej, najczęściej błyszczącej ceramiki i mają postać małych cegiełek o prostych lub nieco nieregularnych, bardziej naturalnych kształtach. Poza klasyczną bielą, która jest najpopularniejsza, można także kupić je w innych wariantach, na przykład w kolorze czarnym, szmaragdowym.

Płytki cegiełki są popularne już od paru lat i nadal mają wielu fanów. Nic nie wskazuje też na to, że wkrótce wyjdą z mody. To ponadczasowy wzór, który wspaniale wygląda na ścianach łazienek w wielu stylach. Najczęściej cegiełki układane są wtedy do określonej wysokości ścian, natomiast reszta łazienki wykańczana jest specjalnymi farbami odpornymi na wilgoć.

Więcej informacji

Branża budowlana w Polsce

Branża budowlana w Polsce to wciąż jeszcze nie wyeksploatowany fragment rynku. Buduje się u nas dużo, a koszty są stosunkowo niższe niż jeszcze kilka lat temu. Inżynierzy budownictwa z reguły nie są ludźmi bez pracy, a inwestycje w naszym kraju napędzają szybki rozwój branży. Zarówno budownictwo przemysłowe, drogowe jak i to w skali mikro generuje miejsca pracy i sprawia że kierunki studiów z nim związane stają się coraz bardziej popularne.

Prawie połowa budynków mieszkalnych w Polsce to te z okresu PRL. Dodatkową grupę stanowią budynki postawione jeszcze w okresie II RP i wcześniej. Pozostała część to budownictwo współczesne.

W Polsce na przestrzeni ostatnich lat rozwój branży budowlanej przypomina sinusoidę, okresy spadku przeplatają się z okresami wzrostu liczby wznoszonych budynków.

Budownictwo przemysłowe w Polsce przechodziło słabszy okres szczególnie na początku obecnej dekady i u schyłku poprzedniej. Podobnie przedstawiała się sprawa z budownictwem indywidualnym. Jednak obecnie ten specyficzny sektor budownictwa jakim jest budownictwo przemysłowe notuje z roku na rok widoczną poprawę.

Łączna wartość inwestycji w budownictwie przemysłowym stale rośnie. Budownictwo przemysłowe obejmuje swym zakresem inwestycje związane z energetyka, budowę rurociągów, magazynów i innych budynków przemysłowych oraz fabryk. W ostatnich latach budownictwo przemysłowe odnotowało zarówno wzrost popytu, jak i wzrost podaży. Inwestorzy mają możliwość wyboru wykonawców spośród wielu wyspecjalizowanych przedsiębiorstw.

Dość niedomagający polski system fiskalny sprawia, że duża część inwestorów z branży budownictwa przemysłowego ucieka za granicę. Zjawisko jest powszechne i jeśli rząd krajowy nie będzie potrafił zatrzymać polskich inwestorów, kapitał będzie stale odpływał.

O przyszłości branży budowlanej mówi się jednym głosem: „nadejdzie spowolnienie.” Trudno określić, kiedy i na jaką skalę. Niektórzy już odczuwają pierwsze symptomy spowolnienia. Jednak to nieuniknione zahamowanie nie jest obarczone dużym niepokojem: „kryzys ma szansę wywrócić wszystko do góry nogami, a później może w końcu będzie dobrze.” Oceny bieżącej sytuacji na rynku budowlanym różnią się choćby z punktu widzenia realizacji inwestycji publicznych i prywatnych. Liderzy branży budowlanej najwyższe noty dla kondycji rynku wystawiają budownictwu infrastrukturalnemu, mieszkaniowemu oraz przemysłowemu.